Neden TOEFL ?

TOEFL sınavı ana dili İngilizce olmayan kişilerin İngilizce seviyesini ölçen yetkin bir sınav türüdür. Yurtiçi ve yurt dışında yüksek öğrenim kurumları ile özel ve kamu kuruluşları tarafından istenmektedir. Merkezi Amerika da bulanan ETS tarafından düzenli bir şekilde dünyanın pek çok yerinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilir.

TOEFL IBT sınavı okuma, yazma, dinleme ve konuşma olmak üzere dört temel dil becerisini ölçer. Sınav internet üzerinden uygulanır.

Eğitimde Ekonominin Ve Kalitenin  Adresi ; Kanada Kültür Merkezi !
Eğitimde Ekonominin Ve Kalitenin Adresi ; Kanada Kültür Merkezi !

TOEFL SINAV İÇERİĞİ

Sınav süresi yaklaşık 4 saat 30 dakikadır. TOEFL IBT eşit değerlendirme puanına sahip 4 bölümden oluşur. Katılımcılar sırasıyla Okuma (Reading), Dinleme (Listening), Konuşma (Speaking) ve Yazma (Writing) bölümlerini tamamlarlar. Sınav sonuçlarınız performansınıza göre belirlenir. Her bölüm 30 puan üzerinden değerlendirilir ve toplamları alınarak 120 üzerinden puanlanır. Resmi bir sonuç belgesi alabilmek için Listening ve Reading bölümlerinden en az birer soruya cevap verilmesi, en az bir kompozisyon yazılması ve en az bir Speaking işleminin tamamlanması zorunludur. Internete dayalı sınavda 4 bölüm sınav sonucu (Reading, Listening, Speaking ve Writing) ve bir toplam sınav sonucu bulunmaktadır.

Adaylar okuma ve dinleme bölümlerinden sonra 10 dakika zorunlu ara vermek zorundadırlar. Adaylar sınav boyunca istedikleri takdirde ihtiyaç molası verebilirler ama bu esnada sınav süresi durdurulmaz. Adayların sınav esnasında kullanacakları kalem ve kağıtlar test merkezi tarafından verilir. Sınavda kullanılan tüm malzemeler, sınav sonunda gözlemcilere teslim edilir. Adaylar molalarda test merkezi dışına çıkamazlar.

Not TOEFL (IBT) sınavın geçerliliği 2 yıldır.

Sınav öncesinde ve sonrasında tüm yazışmalarda tek yetkili ve sorumlu ETS dir. Sınav saatinden en az 30 dakika önce sınav merkezinde olmanız gerekmektedir. Sınava 30 dakikadan daha geç gelen öğrenciler sınava giremezler. Adaylar mutlaka fotoğraflı ve imzalı bir kimlik bulundurmak zorundadır. TOEFL özel ders  ve TOEFL sınavı hakkında ayrıntılı bilgi için bizimle sitemiz üzerinden yada telefonla iletişime geçiniz.